Grafika

Nowe czy używane ubranka dla dziecka?

Zakup ubranek dla dzieci wielu rodziców przyprawia o zawrót głowy. Dzieje się tak dlatego, że pociechy szybko wyrastają z ubrań, na które rodzice wydali nie mało pieniędzy. Szybkie wyrastanie z odzieży sprawia, że mają często mocno nadszarpnięty budżet. Właśnie dlatego wiele kobiet decyduje się dziś na zakup ubranek w tzw second handach czyli sklepach z używaną odzieżą.

Second handy mimo iż nie są aż tak popularne, to jednak dostępne są praktycznie w każdym mieście. Ubrania dla dzieci zakupione w takim sklepie są jak nowe, a rodzic wydaje znacznie mniejszą sumę niż zakupując nowe ubranie. Często zdarzają się sytuacje, że w ciucholandzie można zakupić ubrania najlepszych marek. Dziecko, które było wcześniej jego posiadaczem mogło je mieć na sobie zaledwie parę razy przez co ubranko jest jak nowe, a osoba kupująca płaci za nie śmieszną kwotę. Niektórzy narzekają na charakterystyczny zapach, jakie mają ubrania w second handzie. I tu jednak znajdzie się rozwiązanie- wystarczy tuż po zakupie wywietrzyć ubranko, następnie wyprać i wypłukać w pięknie pachnącym płynie do płukania tkanin, a po charakterystycznym zapachu nie będzie ani śladu. Przed zakupem należy jednak dobrze sprawdzić, czy odzież nie posiada uszkodzeń typu dziury czy plamy, które mogą się nie sprać. Kupno w sklepie z używaną odzieżą wbrew pozorom wcale nie jest czymś, czego trzeba się wstydzić- obecnie second handów korzysta coraz więcej kobiet i nie jest to zależne od zawartości portfela. Kobiety decydują się na taki zakup ze względów praktycznych- nie ma zwykle sensu wydawać wiele na ubranko, które dziecko założy tylko raz po czym będzie na nie zbyt małe. Czasem warto w ten sposób zaoszczędzić i np. odłożone pieniądze przeznaczyć na jakiś upominek dla dziecka- kupić mu jakąś fajną zabawkę czy książeczkę. Z pewnością maluch będzie bardziej zadowolony niż z zakupu nowego ubranka, którego i tak długo nie ponosi.

Zakupy w sklepach z odzieżą używaną to doskonały sposób na zaoszczędzenie odrobiny gotówki. W tego typu sklepach można kupić stosunkowo dobrej jakości ubrania, chociaż nie zaleca się jednak kupowania w tego typu sklepach bielizny, jest to rzecz zbyt intymna. Majteczki dziecięce lepiej kupować nowe - nie jest to wielki wydatek, a dziecko na pewno nie złapie jakiejś wstydliwej choroby.

Słowa kluczowe: ciucholandy, odzież używana, lumpeksy, second hand shop, sklepy z odzieżą używaną

Wpisy w tej kategorii: Zdrowie i moda

Nie znaleziono więcej artykułów w tej kategorii...

Z sieci

Tragedia pod Polkowicami. Areszt dla dwóch mężczyzn
W czwartek policja zatrzymała 38-latka podejrzanego o śmiertelne potrącenie pracownika kierującego ruchem na drodze..
Zakatował na śmierć człowieka w Alejach Jerozolimskich. Złapany w Dorohusku
Na przejściu granicznym na polsko-ukraińskiej granicy zatrzymany został sprawca pobicia ze skutkiem śmiertelnym, do jakiego..
Castorama otwiera sklepy w niedziele. Markety placówkami pocztowymi
Sklepy budowlane sieci Castorama otrzymały status placówek pocztowych. Oznacza to, że większość z nich będzie otwarta we..
Przez 6 lat nie przychodził do pracy. Wpadł, bo dostał nagrodę
Nadzorca budowlany otrzymał nagrodę za "dwadzieścia lat lojalnej pracy na rzecz lokalnej społeczności". I ta..
Emocje po wyroku TK. Lubnauer zwraca uwagę na szczegół
Przepisy dotyczące jawności majątku rodzin najważniejszych urzędników państwowych są niezgodne z Konstytucją - orzekł..
Czternasta emerytura. Świadczenie trafiło już do 8 mln osób
Pod koniec października pierwsi uprawnieni otrzymali czternastą emeryturę. Dotąd świadczenie trafiło do niemal 8 mln..
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem