Grafika

Nowe czy używane ubranka dla dziecka?

Zakup ubranek dla dzieci wielu rodziców przyprawia o zawrót głowy. Dzieje się tak dlatego, że pociechy szybko wyrastają z ubrań, na które rodzice wydali nie mało pieniędzy. Szybkie wyrastanie z odzieży sprawia, że mają często mocno nadszarpnięty budżet. Właśnie dlatego wiele kobiet decyduje się dziś na zakup ubranek w tzw second handach czyli sklepach z używaną odzieżą.

Second handy mimo iż nie są aż tak popularne, to jednak dostępne są praktycznie w każdym mieście. Ubrania dla dzieci zakupione w takim sklepie są jak nowe, a rodzic wydaje znacznie mniejszą sumę niż zakupując nowe ubranie. Często zdarzają się sytuacje, że w ciucholandzie można zakupić ubrania najlepszych marek. Dziecko, które było wcześniej jego posiadaczem mogło je mieć na sobie zaledwie parę razy przez co ubranko jest jak nowe, a osoba kupująca płaci za nie śmieszną kwotę. Niektórzy narzekają na charakterystyczny zapach, jakie mają ubrania w second handzie. I tu jednak znajdzie się rozwiązanie- wystarczy tuż po zakupie wywietrzyć ubranko, następnie wyprać i wypłukać w pięknie pachnącym płynie do płukania tkanin, a po charakterystycznym zapachu nie będzie ani śladu. Przed zakupem należy jednak dobrze sprawdzić, czy odzież nie posiada uszkodzeń typu dziury czy plamy, które mogą się nie sprać. Kupno w sklepie z używaną odzieżą wbrew pozorom wcale nie jest czymś, czego trzeba się wstydzić- obecnie second handów korzysta coraz więcej kobiet i nie jest to zależne od zawartości portfela. Kobiety decydują się na taki zakup ze względów praktycznych- nie ma zwykle sensu wydawać wiele na ubranko, które dziecko założy tylko raz po czym będzie na nie zbyt małe. Czasem warto w ten sposób zaoszczędzić i np. odłożone pieniądze przeznaczyć na jakiś upominek dla dziecka- kupić mu jakąś fajną zabawkę czy książeczkę. Z pewnością maluch będzie bardziej zadowolony niż z zakupu nowego ubranka, którego i tak długo nie ponosi.

Zakupy w sklepach z odzieżą używaną to doskonały sposób na zaoszczędzenie odrobiny gotówki. W tego typu sklepach można kupić stosunkowo dobrej jakości ubrania, chociaż nie zaleca się jednak kupowania w tego typu sklepach bielizny, jest to rzecz zbyt intymna. Majteczki dziecięce lepiej kupować nowe - nie jest to wielki wydatek, a dziecko na pewno nie złapie jakiejś wstydliwej choroby.

Słowa kluczowe: ciucholandy, odzież używana, lumpeksy, second hand shop, sklepy z odzieżą używaną

Wpisy w tej kategorii: Zdrowie i moda

Nie znaleziono więcej artykułów w tej kategorii...

Z internetu

Nowy program dla sprzedawców w Allegro. Startuje od 1 lutego
Allegro wprowadza od 1 lutego do 31 maja br. nowy program dla sprzedawców AlleProgres, w którym będzie nagradzać rabatami..
Łukasz Mejza: Załatwiłem 800 mieszkań i 33 miliony. Rząd i urzędnicy: To nieprawda
Łukasz Mejza w rozmowie z lokalną prasą w woj. lubuskim stwierdził, że załatwił 800 mieszkań dla Lubuszan i pozyskał..
Nowy wariant Omikron. Wyjątkowo trudno go wykryć
Nowy wariant Omikron - BA.2 coraz szybciej rozprzestrzenia się na świecie. W USA zdiagnozowano już blisko 100 przypadków..
Pogoda. Połamane drzewa i awarie prądu. IMGW ostrzega: groźnie w weekend
Pogoda. Fronty związane z dwoma głębokimi niżami (Marie i Nadia) niosą porywy wiatru do 100 km/h oraz opady śniegu, co..
Wyższy dodatek osłonowy. Potrzebny wniosek o wpis źródła ogrzewania
Mieszkańcy lokali ogrzewanych węglem mogą starać się o wyższy dodatek osłonowy. Niezbędnym warunkiem będzie złożony..
Oddychający mural na Woli. Antysmogowe malowidło gotowe
Niezwykły mural na warszawskiej kamienicy na Woli oficjalnie został ukończony. Nie tylko zdobi jedną ścianę, ale cały..
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem