Grafika

Konserwacja mebli rattan na zimę

Lato było kapryśne. Przez większość czasu mieliśmy do czynienia z upałami choć nieraz potrafiło lunąć tęgim deszczem. Ale lato już się skończyło a jesień chyli się ku końcowi. Poranki obfitują w rosę a coraz częściej w przymrozki. Zimą nadchodzi wielkimi krokami i już czas zatroszczyć się o swoje meble rattan w ogrodzie i na tarasie.

Kto tego nie robił regularnie, najwyższa pora zadbać o swoje mebelki i odpowiednio zakonserwować je przed zimą. Na szczęście meble do ogrodu rattan keter są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne a odpowiednie przygotowanie ich na zimę nie powinno zająć nam więcej niż kilkanaście minut.

Najtrudniejszym elementem przygotowania mebli rattan na zimę jest zabranie się za to. Większość odkłada to niestety na później tak długo aż zastanie ich wiosna. A przecież nie chodzi tylko o to żeby przetrzeć meble żeby przygotować je do nowego sezonu.

Przed zimą meble ogrodowe, tudzież tarasowe wymagają kilku prostych zabiegów. Po pierwsze należy je osuszyć. Woda która zalega w szczelinach mebli, wystawiona na mróz zamarza i może spowodować mikropęknięcia. Z roku na rok będą one coraz większe a z całą pewnością wpłynie to na estetyczny wygląd samych mebli.

Po osuszeniu mebli dobrze jest je czymś zakonserwować. Wystarczy zwykły środek do mebli, najlepiej drewnianych. Nawet taki środek sprawia że ewentualna wilgoć która będzie zbierała się na elementach naszego kompletu, nie będzie wnikała w rattan i częściej będzie spływała.

Ostatnim elementem jest schowanie mebli pod wiatę lub do szopy. Nawet jeżeli takie zadaszenie nie jest ogrzewane, uchroni meble przed śniegiem i odrobinę przed wilgocią. Jeżeli nie mamy możliwości schowania mebli pod zadaszenie, wystarczy jeżeli okryjemy je tak żeby deszcze i wilgoć nie dostawały się na meble, jednak dobrze jest zostawić wentylację aby, jeżeli już jakaś wilgoć dostanie się do środka, miała możliwość odparować.

Tak jak pisaliśmy na początku, całość nie powinna zająć więcej niż kilkanaście minut, a radość z pięknych mebli ogrodowych rattan będzie nam towarzyszyła przez wie lat.

Słowa kluczowe: meble do ogrodu, meble tarasowe, meble rattan, meble na taras, meble rattanowe

Artykuły w kategorii: Meble do domu i do biura

Nie znaleziono więcej artykułów w tej kategorii...

Aktualności z sieci

Nowy program dla sprzedawców w Allegro. Startuje od 1 lutego
Allegro wprowadza od 1 lutego do 31 maja br. nowy program dla sprzedawców AlleProgres, w którym będzie nagradzać rabatami..
Łukasz Mejza: Załatwiłem 800 mieszkań i 33 miliony. Rząd i urzędnicy: To nieprawda
Łukasz Mejza w rozmowie z lokalną prasą w woj. lubuskim stwierdził, że załatwił 800 mieszkań dla Lubuszan i pozyskał..
Nowy wariant Omikron. Wyjątkowo trudno go wykryć
Nowy wariant Omikron - BA.2 coraz szybciej rozprzestrzenia się na świecie. W USA zdiagnozowano już blisko 100 przypadków..
Pogoda. Połamane drzewa i awarie prądu. IMGW ostrzega: groźnie w weekend
Pogoda. Fronty związane z dwoma głębokimi niżami (Marie i Nadia) niosą porywy wiatru do 100 km/h oraz opady śniegu, co..
Wyższy dodatek osłonowy. Potrzebny wniosek o wpis źródła ogrzewania
Mieszkańcy lokali ogrzewanych węglem mogą starać się o wyższy dodatek osłonowy. Niezbędnym warunkiem będzie złożony..
Oddychający mural na Woli. Antysmogowe malowidło gotowe
Niezwykły mural na warszawskiej kamienicy na Woli oficjalnie został ukończony. Nie tylko zdobi jedną ścianę, ale cały..
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem