Grafika

Konserwacja mebli rattan na zimę

Lato było kapryśne. Przez większość czasu mieliśmy do czynienia z upałami choć nieraz potrafiło lunąć tęgim deszczem. Ale lato już się skończyło a jesień chyli się ku końcowi. Poranki obfitują w rosę a coraz częściej w przymrozki. Zimą nadchodzi wielkimi krokami i już czas zatroszczyć się o swoje meble rattan w ogrodzie i na tarasie.

Kto tego nie robił regularnie, najwyższa pora zadbać o swoje mebelki i odpowiednio zakonserwować je przed zimą. Na szczęście meble do ogrodu rattan keter są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne a odpowiednie przygotowanie ich na zimę nie powinno zająć nam więcej niż kilkanaście minut.

Najtrudniejszym elementem przygotowania mebli rattan na zimę jest zabranie się za to. Większość odkłada to niestety na później tak długo aż zastanie ich wiosna. A przecież nie chodzi tylko o to żeby przetrzeć meble żeby przygotować je do nowego sezonu.

Przed zimą meble ogrodowe, tudzież tarasowe wymagają kilku prostych zabiegów. Po pierwsze należy je osuszyć. Woda która zalega w szczelinach mebli, wystawiona na mróz zamarza i może spowodować mikropęknięcia. Z roku na rok będą one coraz większe a z całą pewnością wpłynie to na estetyczny wygląd samych mebli.

Po osuszeniu mebli dobrze jest je czymś zakonserwować. Wystarczy zwykły środek do mebli, najlepiej drewnianych. Nawet taki środek sprawia że ewentualna wilgoć która będzie zbierała się na elementach naszego kompletu, nie będzie wnikała w rattan i częściej będzie spływała.

Ostatnim elementem jest schowanie mebli pod wiatę lub do szopy. Nawet jeżeli takie zadaszenie nie jest ogrzewane, uchroni meble przed śniegiem i odrobinę przed wilgocią. Jeżeli nie mamy możliwości schowania mebli pod zadaszenie, wystarczy jeżeli okryjemy je tak żeby deszcze i wilgoć nie dostawały się na meble, jednak dobrze jest zostawić wentylację aby, jeżeli już jakaś wilgoć dostanie się do środka, miała możliwość odparować.

Tak jak pisaliśmy na początku, całość nie powinna zająć więcej niż kilkanaście minut, a radość z pięknych mebli ogrodowych rattan będzie nam towarzyszyła przez wie lat.

Tagi: meble do ogrodu, meble tarasowe, meble rattan, meble na taras, meble rattanowe

Wpisy w tej kategorii: Meble do domu i do biura

Nie ma więcej wpisów w tej kategorii

Wiadomości z sieci

Tragedia pod Polkowicami. Areszt dla dwóch mężczyzn
W czwartek policja zatrzymała 38-latka podejrzanego o śmiertelne potrącenie pracownika kierującego ruchem na drodze..
Zakatował na śmierć człowieka w Alejach Jerozolimskich. Złapany w Dorohusku
Na przejściu granicznym na polsko-ukraińskiej granicy zatrzymany został sprawca pobicia ze skutkiem śmiertelnym, do jakiego..
Castorama otwiera sklepy w niedziele. Markety placówkami pocztowymi
Sklepy budowlane sieci Castorama otrzymały status placówek pocztowych. Oznacza to, że większość z nich będzie otwarta we..
Przez 6 lat nie przychodził do pracy. Wpadł, bo dostał nagrodę
Nadzorca budowlany otrzymał nagrodę za "dwadzieścia lat lojalnej pracy na rzecz lokalnej społeczności". I ta..
Emocje po wyroku TK. Lubnauer zwraca uwagę na szczegół
Przepisy dotyczące jawności majątku rodzin najważniejszych urzędników państwowych są niezgodne z Konstytucją - orzekł..
Czternasta emerytura. Świadczenie trafiło już do 8 mln osób
Pod koniec października pierwsi uprawnieni otrzymali czternastą emeryturę. Dotąd świadczenie trafiło do niemal 8 mln..
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem