Grafika

Smaczne, zdrowe i pożywne wypieki chleba

Chleb przygotowany w warunkach domowych można wypiekać w piekarniku albo w automacie do pieczenia chleba. Drugie rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne pod względem czasu oraz kosztów, ponieważ piekarnik wymaga nagrzania i ma większy pobór energii. Z automatami do pieczenia chleba bywa z kolei tak, że posiadają kilka programów na które jesteśmy skazani a w tych tańszych modelach nie mamy kontroli nad temperaturą pieczenia tak jak w piekarniku. Co za tym idzie, nie wszystkie przepisy się sprawdzają i niektórzy po pierwszym pieczeniu w maszynie mogą się zrazić jeżeli wypiek im nie wyjdzie. Powinno się pamiętać o tym, że jest wiele przepisów, dzięki którym chleb w naszym automacie wyjdzie świetnie; wystarczy jedynie trochę poszukać.

Pieczenie chleba w warunkach domowych przez część osób traktowane jest jako hobby, dla innych jest to coś całkiem zwyczajnego, tak jak ugotowanie obiadu lub domowe wypieki ciasta. Pod kątem finansowym, jeśli chcemy przygotować najzwyklejszy pszenny chlebek, za wiele nie oszczędzimy. Jeżeli ktoś preferuje chleby pełnoziarniste lub z mieszankami nasion słonecznika, dyni itp. to koszty takiego bochenka w punktach sprzedaży są o wiele wyższe i pieczenie w warunkach domowych staje się bardziej opłacalne. Ceny składników są przeróżne i wahają się od kilku do kilkunastu PLN zależnie od producenta a także ilości jaką potrzebujemy nabyć.

Pieczenie chleba nie jest tak trudne jak się niektórym wydaje. Potrzeba kilka dobrych przepisów, prawidłowa mąka, drożdże czy zakwas a także dodatki; zależy co kto preferuje. Można skorzystać z gotowych mieszanek, ale o dużo lepiej wyjdzie nam nasz chleb jeśli znajdziemy czy stworzymy przepisy, które będą odpowiadały naszym upodobaniom. Bez wątpienia nie powinno się zapomnieć o późniejszym odpowiednim przechowywaniu pieczywa tak aby zachowało na dłużej swoją świeżość. Chlebak aluminiowy jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że chleb nie wysycha w nim tak jak w chlebaku drewnianym. W punktach sprzedaży mamy wiele typów, bardzo dobrej jakości chlebaków, chociażby chlebaki Alda - wyprodukowane w Polsce. Jeżeli lubicie chrupiące pieczywo, raczej nie będzie długo leżakowało, ale jeśli zrobicie większe wypieki, powinno się pomyśleć o jakiejś przechowalni.

Słowa kluczowe: chlebak drewniany, domowe pieczenie chleba, chlebak nierdzewny, automat do pieczenia chleba, maszyna do pieczenia chleba

Artykuły w kategorii: Dzieci, dom, rodzina

Nie znaleziono więcej artykułów w tej kategorii...

Wiadomości z sieci

Tragedia pod Polkowicami. Areszt dla dwóch mężczyzn
W czwartek policja zatrzymała 38-latka podejrzanego o śmiertelne potrącenie pracownika kierującego ruchem na drodze..
Zakatował na śmierć człowieka w Alejach Jerozolimskich. Złapany w Dorohusku
Na przejściu granicznym na polsko-ukraińskiej granicy zatrzymany został sprawca pobicia ze skutkiem śmiertelnym, do jakiego..
Castorama otwiera sklepy w niedziele. Markety placówkami pocztowymi
Sklepy budowlane sieci Castorama otrzymały status placówek pocztowych. Oznacza to, że większość z nich będzie otwarta we..
Przez 6 lat nie przychodził do pracy. Wpadł, bo dostał nagrodę
Nadzorca budowlany otrzymał nagrodę za "dwadzieścia lat lojalnej pracy na rzecz lokalnej społeczności". I ta..
Emocje po wyroku TK. Lubnauer zwraca uwagę na szczegół
Przepisy dotyczące jawności majątku rodzin najważniejszych urzędników państwowych są niezgodne z Konstytucją - orzekł..
Czternasta emerytura. Świadczenie trafiło już do 8 mln osób
Pod koniec października pierwsi uprawnieni otrzymali czternastą emeryturę. Dotąd świadczenie trafiło do niemal 8 mln..
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem