Grafika

Wanna czy prysznic z brodzikiem?

Wybierając prysznic bez brodzika można zaplanować prysznic w zasadzie w dowolnym miejscu w łazience, rozmiarze i kształcie, według własnej koncepcji i wyobraźni. Mamy kilka opcji, które możemy zastosować w miejsce tradycyjnego brodzika, a mianowicie wykonać subtelne zagłębienie z płytek, aby woda spływała prosto w stronę odpływu. powinno się zabudować natrysk w dowolnym kształcie lub pozostawić go otwartym, wedle własnych upodobań. W celu odizolowania go od pozostałej części łazienki powinno się w niezwykle efektowny sposób zastosować przegrodę pełną lub przeszkloną. Znaczącym elementem przy doborze takiej przegrody jest jej wytrzymałość, grubość i atest tzw. hartowanego szkła.

Wybierając materiały, z których zostanie wykonany prysznic walk-in powinno się wziąć pod uwagę wierzchnią warstwę posadzki, czyli płytki, jakie wybierzemy. Istotne by były pokryte powłoką antypoślizgową i antybakteryjną. Wybierając płytki powinno się również pamiętać ich rozmiar. Im mniejszy rozmiar kafelek tym wygodniej wypoziomować je odpowiednio w kierunku odpływu. Jeżeli chcemy w łazience zastosować prysznic, możemy skorzystać z kilku możliwości na adaptację odpływu. Najczęściej stosowaną metodą jest brodzik metalowy czy akrylowy, jednak są jeszcze inne metody, w jakich rezygnujemy z tradycyjnego brodzika.

Przeważnie podczas remontów starych mieszkań nie można wstawić prysznica bez brodzika ze względu na użyte metody wykończeniowe i materiał, jaki powinien zagwarantować nam dobre odprowadzanie wilgoci a tego nie robi. Może to doprowadzić to powstania wilgoci a co za tym idzie pleśni a także grzyba, a nieraz zalania pomieszczeń znajdujących się w pobliżu bądź kondygnację niżej.

Odrzucając koncepcję tradycyjnego brodzika musimy uwzględnić materiał, z jakiego wcześniej została wykonana struktura posadzkowa w miejscu dedykowanym na prysznic. Powinna być wyposażona w właściwego rodzaju odpływ wraz z wysokiej jakości hydroizolacją (nieprzepuszczalność wody). Decydując się na prysznic bez brodzika trzeba też rozważyć, jaki rodzaj odpływu zastosujemy, czy będzie to odpływ liniowy, łukowy czy też punktowy.
 

Tagi: prysznic bez brodzika, prysznic, prysznic z brodzikiem, brodzik, prysznic w łazience

Artykuły w kategorii: Budownictwo i architektura

Nie ma więcej wpisów w tej kategorii

Czytaj w sieci

Tragedia pod Polkowicami. Areszt dla dwóch mężczyzn
W czwartek policja zatrzymała 38-latka podejrzanego o śmiertelne potrącenie pracownika kierującego ruchem na drodze..
Zakatował na śmierć człowieka w Alejach Jerozolimskich. Złapany w Dorohusku
Na przejściu granicznym na polsko-ukraińskiej granicy zatrzymany został sprawca pobicia ze skutkiem śmiertelnym, do jakiego..
Castorama otwiera sklepy w niedziele. Markety placówkami pocztowymi
Sklepy budowlane sieci Castorama otrzymały status placówek pocztowych. Oznacza to, że większość z nich będzie otwarta we..
Przez 6 lat nie przychodził do pracy. Wpadł, bo dostał nagrodę
Nadzorca budowlany otrzymał nagrodę za "dwadzieścia lat lojalnej pracy na rzecz lokalnej społeczności". I ta..
Emocje po wyroku TK. Lubnauer zwraca uwagę na szczegół
Przepisy dotyczące jawności majątku rodzin najważniejszych urzędników państwowych są niezgodne z Konstytucją - orzekł..
Czternasta emerytura. Świadczenie trafiło już do 8 mln osób
Pod koniec października pierwsi uprawnieni otrzymali czternastą emeryturę. Dotąd świadczenie trafiło do niemal 8 mln..
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem