Grafika

Wanna czy prysznic z brodzikiem?

Wybierając prysznic bez brodzika można zaplanować prysznic w zasadzie w dowolnym miejscu w łazience, rozmiarze i kształcie, według własnej koncepcji i wyobraźni. Mamy kilka opcji, które możemy zastosować w miejsce tradycyjnego brodzika, a mianowicie wykonać subtelne zagłębienie z płytek, aby woda spływała prosto w stronę odpływu. powinno się zabudować natrysk w dowolnym kształcie lub pozostawić go otwartym, wedle własnych upodobań. W celu odizolowania go od pozostałej części łazienki powinno się w niezwykle efektowny sposób zastosować przegrodę pełną lub przeszkloną. Znaczącym elementem przy doborze takiej przegrody jest jej wytrzymałość, grubość i atest tzw. hartowanego szkła.

Wybierając materiały, z których zostanie wykonany prysznic walk-in powinno się wziąć pod uwagę wierzchnią warstwę posadzki, czyli płytki, jakie wybierzemy. Istotne by były pokryte powłoką antypoślizgową i antybakteryjną. Wybierając płytki powinno się również pamiętać ich rozmiar. Im mniejszy rozmiar kafelek tym wygodniej wypoziomować je odpowiednio w kierunku odpływu. Jeżeli chcemy w łazience zastosować prysznic, możemy skorzystać z kilku możliwości na adaptację odpływu. Najczęściej stosowaną metodą jest brodzik metalowy czy akrylowy, jednak są jeszcze inne metody, w jakich rezygnujemy z tradycyjnego brodzika.

Przeważnie podczas remontów starych mieszkań nie można wstawić prysznica bez brodzika ze względu na użyte metody wykończeniowe i materiał, jaki powinien zagwarantować nam dobre odprowadzanie wilgoci a tego nie robi. Może to doprowadzić to powstania wilgoci a co za tym idzie pleśni a także grzyba, a nieraz zalania pomieszczeń znajdujących się w pobliżu bądź kondygnację niżej.

Odrzucając koncepcję tradycyjnego brodzika musimy uwzględnić materiał, z jakiego wcześniej została wykonana struktura posadzkowa w miejscu dedykowanym na prysznic. Powinna być wyposażona w właściwego rodzaju odpływ wraz z wysokiej jakości hydroizolacją (nieprzepuszczalność wody). Decydując się na prysznic bez brodzika trzeba też rozważyć, jaki rodzaj odpływu zastosujemy, czy będzie to odpływ liniowy, łukowy czy też punktowy.
 

Tagi: prysznic bez brodzika, prysznic, prysznic z brodzikiem, brodzik, prysznic w łazience

Informacje w kategorii: Budownictwo i architektura

Nie znaleziono więcej artykułów w tej kategorii...

Aktualności z sieci

Nowy program dla sprzedawców w Allegro. Startuje od 1 lutego
Allegro wprowadza od 1 lutego do 31 maja br. nowy program dla sprzedawców AlleProgres, w którym będzie nagradzać rabatami..
Łukasz Mejza: Załatwiłem 800 mieszkań i 33 miliony. Rząd i urzędnicy: To nieprawda
Łukasz Mejza w rozmowie z lokalną prasą w woj. lubuskim stwierdził, że załatwił 800 mieszkań dla Lubuszan i pozyskał..
Nowy wariant Omikron. Wyjątkowo trudno go wykryć
Nowy wariant Omikron - BA.2 coraz szybciej rozprzestrzenia się na świecie. W USA zdiagnozowano już blisko 100 przypadków..
Pogoda. Połamane drzewa i awarie prądu. IMGW ostrzega: groźnie w weekend
Pogoda. Fronty związane z dwoma głębokimi niżami (Marie i Nadia) niosą porywy wiatru do 100 km/h oraz opady śniegu, co..
Wyższy dodatek osłonowy. Potrzebny wniosek o wpis źródła ogrzewania
Mieszkańcy lokali ogrzewanych węglem mogą starać się o wyższy dodatek osłonowy. Niezbędnym warunkiem będzie złożony..
Oddychający mural na Woli. Antysmogowe malowidło gotowe
Niezwykły mural na warszawskiej kamienicy na Woli oficjalnie został ukończony. Nie tylko zdobi jedną ścianę, ale cały..
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem